Вони співають для Вас

6 бер. 2013
В актовому залі Чугуївського НВК №6 6 березня відбувся літературно-музичний концерт за творами Тараса Шевченка.

Вони співають для Вас

В актовому залі Чугуївського НВК №6  6 березня відбувся літературно-музичний концерт за творами Тараса Шевченка.  Учні 6-11 класів зустрілися  із чудовими акторами Євгенією Лобас - Кириченко та Віктором Лобасом. Діти слухали цей виступ , затамувавши подих. Актори виступали без мікрофонів, але в залі була така тиша…

Я заздрю вам, діти! Для вас ще співають Кобзарі! Я заздрю навіть, тим, хто ставиться до їхнього мистецтва скептично і зверхньо, тому що у них попереду велична мить  прозріння. Вона наступить неодмінно, і тоді відчуємо потребу привітати одне одного рідним словом, відновити у пам'яті півзабуту пісню. Вона потрібна нам усім, як біла паляниця із свого, а не заморського хліба, як ковток чистої джерельної води.

Я вітаю вас, діти! З весною, першим квітом і тим, що ви більше не дивитесь  на бандуру, як на ворожий інструмент в руках дивом вцілілого бунтаря , і це природно, адже сьогодні бунтуємо всі, намагаючись струсити із себе пил страшного забуття, безпам’ятства.

А тому знову і знову поспішаю повторити святі і трепетні слова: "Поки співають, пісня ще жива!" Жива, поки співають її натхненно і щиро, так , як скажімо,  подружжя Євгенії та Віктора Лобасів. Співають, всупереч уставленим поглядам на речі, з вірою у силу слова.

Я заздрю вам, діти, вони співають для вас!

Вчитель української мови та літератури Л.Г. Кондратенко